Jak kupić akcje

Trzecie tąpnięcie Bitcoina – na jak długo?

Siedem miesięcy względnej stabilizacji kursu BTC na poziomie nieco ponad 100 Dolarów spowodowało, że wielu inwestorów zaczęło uważać, że waluta w końcu nie będzie nas zaskakiwać. Nic bardziej mylnego. Zmiany przyniósł listopad 2013. Pierwsze symptomy pojawiły się już na początku po 4 listopada, gdy nagle kurs zaczął rosnąć i skoczył do poziomu powyżej 200 dolarów.

US Dow Jones Index Cash

Już 10 listopada mieliśmy wyjątkowo rekord, gdyż kurs miał poziom 368 dolarów. Kolejny tydzień to spokojny, lecz stały wzrost na poziom około 450 dolarów. Nagły skok to dzień 17-18 listopada, gdy kurs wzrósł o 300 dolarów osiągając poziom 710 dolarów za 1 BTC.

Wydawało się, że będzie to główne tąpnięcie waluty, która nie będzie rosła, szczególnie, że w kolejnych dniach spadła do poziomu około 500 dolarów. Jednak i to okazało się złudnym wyobrażeniem. Waluta wybiła ponad poziom jeszcze parę dni później osiągając przed 25 listopada poziom ponad 800 dolarów. Chwilowe spadki nie spowodowały zatrzymania wzrostu. Rekordowy okazał się przełom miesiąca, gdy 1 grudnia 1 BTC kosztował bagatela 1203 dolary.

Euro / Kanadischer Dollar

Cena wprost szokująca, która przez tydzień wahała się w granicach 1100 dolarów. Następnie mieliśmy spadek do poziomu 727 dolarów i tylko jednodniowy wyskok w okolicach 12 grudnia do poziomi 980 dolarów za 1 BTC. Ostatnie dni to okres względnej stabilizacji, na której jednak i tak można sporo zarobić, gdyż kurs waha się w granicach 600-700 Dolarów. Jeśli więc uda się dobrze zagrać można sporo zyskać. Taką względną stabilizację mamy przez około 10 ostatnich dni. Jak długo potrwa tego nie są w stanie powiedzieć nawet najlepsi analitycy. Rynek związany z BTC nadal jest wyjątkowo niestabilny i jeszcze wielokrotnie nas zaskoczy. Decydujące mogą być pierwsze dni nowego roku i reakcja inwestorów.